I.Trieda PD - Muži

Súpiska:  Ábel Peter, Antal Miroslav, Cachovan Martin, Čavojský František, Čavojský Martin, Čavojský Michal, Galač Alfréd, Gaman Miroslav, Gebrlín Michal, Halaška Ivan, Hlinka Michal, Jamriško Dominik, Kozák Erik, Kozák Viliam, Lacko Pavol, Lacko Peter, Pieš Jozef, Pieš Maroš, Priehoda Róbert, Rusnok Lukáš, Rusnok Norbert, Škovran Ján, Škovran Marek,Tisaj Kristián, Tisaj Mário, Valach Ján, Vážan Roman; Tréner-Adamček Milan, asistent-Boško Peter, vedúci mužstva-Gaman Miroslav st., zdravotník-Kolka Vladimír

Jeseň 2012.

1.kolo 5.8.2012 o 17,00 hod.

VALASKÁ BELÁ  -  PORUBA 5:0 (3:0) Pišta Andrej 2x, Golej Filip 2x, Kučera Peter; ŽK - Furka Lukáš, Skubeň Jozef (V.B.) - Ábel Peter (PO)

Rozhodcovia: Majzlan Blažej - Majzlan Juraj, Staňo Miloš, DZ - Balco Ján; 100 divákov

Zostava: L.Rusnok  - Mi.Čavojský (K), Pa.Lacko, Ma.Čavojský, Valach, F.Čavojský (75 min. J.Pieš), E.Kozák, Ábel, Jamriško, Gebrlín, Vážan (46 min. Halaška)

2.kolo 12.8.2012 o17,00 hod.

PORUBA - ČAVOJ 5:1 (2:1) 18. a 80. Erik Kozák, 12. Róbert Priehoda, 46. Kristián Tisaj, 50. Dominik Jamriško - 13. Dávid Čičmanec; ŽK - Martin Čičmanec, Milan Halaška (ČA)

Rozhodcovia: Jozef Sliepka st., Ján Gogora, Eva Severová, DZ - Peter Duchovič; 190 divákov

Zostava: L.Rusnok - Mi.Čavojský, Halaška, Antal (68. F.Čavojský), Valach (70. Ma.Čavojský), Priehoda (80. M.Pieš), E.Kozák (K), Ábel, Jamriško (84. Vážan), Gebrlín, Tisaj; Ešte bol pripravený J.Pieš

3.kolo 18.8.2012 o 10,00 hod.

NOVÁKY“B“ – PORUBA 1:1 (1:1) Góly: 30. Marek Roháč – 20. Martin Čavojský; ŽK: 61. Michal Bránik, 62. Peter Oršula, 80. Martin Sedlák (všetci Nováky) – 32. Ivan Halaška, 86. Lukáš Rusnok (Poruba); ČK: 67. Peter Oršula (Nováky)

Rozhodcovia: Čikes Zoltán, Miksa Vladimír, Laco Anton; DZ – Gelačák Ladislav; 50 divákov

Zostava: Rusnok – Mi.Čavojský, Halaška, Pe.Lacko, Valach, Priehoda, E.Kozák/kap./, Jamriško (78. M.Škovran), V.Kozák (46. F.Čavojský), Ma.Čavojský (69. J.Pieš); Ešte boli pripravení: M.Pieš, Vážan

4.kolo 25.8.2012 o 17,00 hod.

PORUBA - HRADEC 2:2 (0:0) Góly: 51. Peter Ábel z 11-ky, 85. Kristián Tisaj – 60. Ľubomír Novotný, 66. Marián Majtényi

Rozhodcovia: Jozef Vážny, Anton Michale, Jozef Poliaček; DZ: Karol Kostolányi; 200 divákov

Zostava: J.Pieš (38. L.Rusnok) – Mi.Čavojský, Pa.Lacko (48. Cachovan), Antal, Valach, Priehoda /kap./(76. Škovran), Halaška /zas.kap./, Ábel, Jamriško (76.M.Pieš), Tisaj, Ma.Čavojský; Ešte boli pripravení: Vážan, F.Čavojský, Pe.Lacko

5.kolo 2.9.2012 o 16,00 hod.

NITRIANSKE SUČANY - PORUBA 4:0 (1:0) 15. Fodor M., 55. Vlnka, 57. Kuzma, 71. Vacha; ŽK : Humaj (N.Suč.) – Čavojský Mi., Antal (Po)

Rozhodcovia: Pánis Rudolf, Mokrý Igor, Kohút Zdeno; DZ: Bálek Anton; 250 divákov

Zostava: Rusnok L. – Čavojský Mi., Lacko Pe. (58. Kozák V.), Halaška, Valach, Rusnok N.(78. Čavojský F.), Kozák E./kap./(60. Antal), Ábel, Jamriško, Tisaj, Čavojský Ma.(45. Priehoda /z.kap./; Do hry nezasiahli: Pieš M., Cachovan, Pieš J.

6.kolo 9.9.2012 o 16,00 hod.

PORUBA – BOJNICE 1:1 (0:1) 78. Peter LACKO – 20. Ľuboš UHLIAR; ŽK: Michal Gebrlín, František Čavojský (Po) – Andrej Brzáč, Jarolím Ondráš, Martin Kočner (Bo).

Rozhodcovia: Anton Mendel, Štefan Skala, Ján Mesíček; 150 divákov

Delegát zápasu: Ladislav Gelačák

Zostava: L.Rusnok – Mi.Čavojský, Pe.Lacko, Ma.Čavojský (45.F.Čavojský), Valach, N.Rusnok, E.Kozák /kap./, Priehoda (72. Galač), Jamriško (83. M.Pieš), Gebrlín; Ešte boli pripravení  Ábel, J.Pieš

7.kolo 16.9.2012 o 15,30 hod.

PODHRADIE - PORUBA 2:1 (2:1)  3. Homoľa Peter (11-ky), 45.vlastný – 19. Kozák Erik; ŽK: Mistrík Marek (Pod.) – Čavojský Martin, Čavojský František, Lacko Peter, Valach Ján

Rozhodcovia: Floriš Jozef, Preťo Lukáš, Gogora Ján; 100 divákov

Zostava: Pieš J. – Čavojský Mi., Lacko Pe., Čavojský F.(82. Pieš M.), Valach, Rusnok N., Kozák E., Ábel, Jamriško, Tisaj, Rusnok L.(61.Škovran)

8.kolo 23.9.2012 o 15,30 hod.

PORUBA – LIEŠŤANY 4:0 (2:0) Góly: 36. M.Gebrlín, 44. N.Rusnok, 48.M.Škovran, 67. D.Jamrišo; ŽK: V.Jurík, D.Lomnický (Lieš.)

Rozhodcovia: Moniak Miroslav ml., Kollár Jaroslav; 170 divákov

Domáci: L.Rusnok – Pe.Lacko, Galač, Priehoda (70. M.Pieš), Valach, N.Rusnok (78. J.Pieš), E.Kozák /kap./, Ábel, Jamriško, Gebrlín, Škovran (60. F.Čavojský)

9.kolo 30.9.2012 o 15,30 hod.

MAČOV - PORUBA  8:2 (3:0) 5. Škríp, 19. P.Kaňa, 45. Škríp, 55. Blaho, 65. Pánis, 85. Vajda, 88. Králik, 89. Pánis – 77. Galač, 79. E.Kozák

Rozhodcovia: Ševčík Štefan JUDr., Šamko Peter st.; Delegát: Hickl Roman; 100 divákov

Hostia: L.Rusnok(72.J.Pieš) – Mi.Čavojský, Galač, Priehoda(58.F.Čavojský), Valach, N.Rusnok, E.Kozák/kap./, Ábel(75.M.Pieš), Jamriško, K. Tisaj, V. Kozák

Krutá ale zaslúžená prehra s kombinačne lepším mužstvom.

10.kolo 7.10.2012 o 14,30 hod.

PORUBA – TUŽINA 0:2 (0:1) Góly: 42. Rybár, 78. M. Greschner; ŽK: Ošvát

Rozhodcovia: Mikši Patrik, Hodas Štefan, Mareček Ján; Delegát zápasu: Vážan Ján; 120 divákov

Domáci: L.Rusnok (86. J.Pieš) – Mi.Čavojský, Pa. Lacko, Priehoda (77. F. Čavojský), Galač, N.Rusnok, E.Kozák /kap./, Ábel, Jamriško (67. Pe. Lacko), Gebrlín (86. Valach), Škovran; Ešte bol pripravený M.Pieš

11.kolo 14.10.2012 o 14,30 hod.

RUD. LEHOTA - PORUBA 3:0 (2:0) Góly: 14. Pavol Petráš, 23. Miroslav Belanec, 51. Milan Cebák

Rozhodcovia: Jakubis Igor, Matúš Peter, Ševčík Štefan; 150 divákov

Delegát zápasu: Zábojník Peter

Hostia: J.Pieš – Mi.Čavojský, Pa.Lacko, Valach, Galač, N.Rusnok (45. L.Rusnok), E.Kozák /kap./, Ábel (76. F.Čavojský), Jamriško, Priehoda,  K.Tisaj

12.kolo 21.10.2012 o 14,00 hod.

CHRENOVEC – PORUBA 4:2 (0:2)  Góly: 49. S.Trgiňa, 57., 70.  M.Ľahký,  85. E. Vojtko – 8. Jamriško, 41. Škovran

Rozhodcovia: Kohút Zdeno, Poliaček Jozef, Majzlan Juraj; 120 divákov

Hostia: J.Pieš – Mi. Čavojský, Pa.Lacko, Valach, Galač, N.Rusnok (70. V. Kozák), E.Kozák /kap./, Ábel, Jamriško, Škovran, K. Tisaj (53. Gebrlín)

13.kolo 28.10.2012 o 14,00 hod.

PORUBA – KĽAČNO 1:0 (0:0) Gól: 50. Norbert Rusnok; ŽK: Michal Čavojský, Maroš Pieš, Marek Škovran (Poruba) – Martin Greschner, Lukáš Mundier, Juraj Recina (Kľačno)

Rozhodcovia: Miroslav Moniak ml., Eva Severová, Jaroslav Štefánik; 100 divákov

Delegát zápasu: Anton Bálek

Domáci: L.Rusnok – Mi.Čavojský, Pa.Lacko, Valach (58. F.Čavojský), Galač, N.Rusnok (75. J.Pieš), E.Kozák/kap./, Ábel, Jamriško (65. M.Pieš), Škovran, Tisaj

Hostia: Bakus – Šujan, Timko /kap./, Martin Greschner, Mendel, P. Hanus ( 63. Kristel), Michal Greschner (75. Tkáč), Mundier, F.Greschner, Leitman, Recina

V tomto zápase sa stretli mužstvá zo spodku tabuľky. Zápas sa hral v chladnom a veternom počasí. Prvé dejstvo mali na vrch hostia, ktorí prvý polčas vyhrali na šance 4:2, ale keďže na šance sa nehrá prvá štyridsaťpäť minútovka sa skončila 0:0. Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale lepšie začali domáci, ktorí pomaly preberali kontrolu nad hrou. Bežala 50. minúta k strele sa odhodlal N.Rusnok a spoza šestnástky peknou umiestnenou strelou prekonal brankára hostí a bolo 1:0. Po tomto góle sa začal hrať nemastný – neslaný futbal s množstvom faulov a častým prerušovaním hry. A keď už do konca zápasu gól nepadol zápas sa skončil výhrou (vydretou) domáceho celku v pomere 1:0. Domáci po dlhom pôste konečne bodovali na plno. Ďakujeme chlapci !!!!

JAR 2013

17.kolo 13.4.2013 o 15,30 hod.

HRADEC - PORUBA 2:1 (0:0) Góly: 78. Šovčík Jozef, 80. Majtényi Marián - 89. Galač Alfréf; ŽK: Šovčík Jozef (H) - Kozák Viliam (P)

Rozhodcovia: Mikši Patrik, Hodas Štefan, Kollár Jaroslav, delegát zápasu: Hickl Roman; 40 divákov

Poruba: L.Rusnok - Martin Čavojský, Gebrlín, Valach, Galač, N.Rusnok ( 46. M.Škovran, 59. M.Tisaj), E.Kozák /kap./, Ábel, Priehoda, V.Kozák, K.Tisaj

Zápas sa hral na ihrisku v Lazanoch

18.kolo 21.4.2013 o 16,00 hod.

PORUBA – NIT.SUČANY 1:2 (1:1) Góly: 45. Ábel – 23. vlastný (Gebrlín), 61. Vácha; ŽK: 20. E.Kozák (P), 63.Michal Gebrlín (P) – 13. Šimka (N.S.), 27.Pánis (N.S.),

Rozhodca: Maslo Miloš, Boška Teodor, Hudák Milan; delegát zápasu: Bálek Anton; 200 divákov

Poruba: L.Rusnok – Mi.Čavojský, Gebrlín, Valach, Galač, Gaman, E.Kozák /K/, Ábel (82. Priehoda), Ma.Čavojský (67. N.Rusnok), F.Čavojský (71. Jamriško), K.Tisaj.

Nit.Sučany: Hurtiš – P.Čertek (90. Mi.Mikláš), Pánis /K/, M.Čertek (44. Ma.Mikláš), Zimmer, Šimka, M.Fodor, Arguysi, Putiška (86. Pinka), Vlnka, Vácha.

Zápas sa hral za pekného slnečného počasia a pred slušnou diváckou kulisou 200 divákov. V 14. Minúte domácich podržal brankár, keď bravúrne zneškodnil pokutový kop. Bežala 23.minúta a nešťastný vlastný gól domácich (Gebrlín) a bolo 0:1. V závere prvého polčasu kopali domáci 11-ku a Ábel sa nemýlil a bolo 1:1. Viacej šťastia mali hostia, ktorí v 61.minúte kopali druhý pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Vácha 1:2 a to bol konečný stav.

19.kolo 28.4.2013 o 16,00 hod.

BOJNICE – PORUBA 1:1 (1:0) 33. Grešner – 62. Gebrlín; ŽK: Tadiaľ (Boj.)

Rozhodca: Michale Anton; 100 divákov

Bojnice: Hohoš – Tadiaľ, Krajčík, Zemanovič, Kušnír /kap./, Kočner (82.Ziman), Benko (79.Rybár), Ondráš, Medvec, Grešner (68.Rendek), Uhliar

Poruba: L.Rusnok – Mi.Čavojský, Valach, Ma.Čavojský (79.Priehoda), Galač (34.Gaman), N.Rusnok (86.Hlinka), E.Kozák /kap./, Ábel, Gebrlín, F.Čavojský (46.Jamriško), K.Tisaj

Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase dominovali domáci, ktorí to aj vyjadrili gólom, ktorý strelili v 33 minúte zápasu. Strelcom bol Grešner 1:0. Po zmene strán sa hostia s verbou pustili do svojho súpera. Začali sa viacej pohybovať a lepšie napádať domácich futbalistov. Odmenou za pohyb bol aj vyrovnávajúci gól, ktorý strelil v 62 minúte Gebrlín z priameho voľného kopu z cca 30 m. 1:1. Hostia si ešte do konca zápasu vypracovali niekoľko sľubných šancí, ale ostali nepremenené. Za pozornosť stojí aj dobrý výkon rozhodcovskej trojice. Prispelo k tomu aj slušne sa hrajúci zápas.

14.kolo 1.5.2013 o 16,30 hod.

Poruba – Valaská Belá 1:2 (0:0) 73. Gaman – 47. Mokriš, 75. Šagát

Rozhodca: Bezák Martin; 150 divákov

Poruba: L.Rusnok – Mi.Čavojský, Valach, Ma.Čavojský (56. F.Čavojský), Galač, N.Rusnok (7. Jamriško), E.Kozák/kap./, Ábel, Gebrlín, Gaman, K.Tisaj

V.Belá: Jurenka st. – Pánis, Jurenka ml., Kučera, Dušička, Mokriš, L.Furka (71. Dolinaj), Iskra, Šimka, Pišta, Siekel (60. Šagát)

V Porube za teplého počasia sa hral vlažný futbal. V prvom polčase mužstvá neukázali nič moc. V druhom začali lepšie hostia, keď po centrovanej sa k lopte dostal domáci brankár, ktorý loptu vyrazil, ale nedôsledná obrana domácich nechal vystreliť hráča hostí Mokriša, ktorej strele už brankár bol krátky 0:1. V 73 minúte domáci zahrávali trestný kop spoza 16-ky, ktorý realizoval Gaman a nemýlil sa, trafil ľavý roh bránky a bolo 1:1. Z vyrovnania sa domáci dlho netešili, keď v 75. minúte padol podobný gól ako ten prvý a bolo 1:2. Gól strelil Šagát. Domáci sa nemôžu v jarnej časti dostať do tempa a už tretí zápas prehrali zhodne 1:2.

20.kolo 5.5.2013 o 16,30 hod.

PORUBA – PODHRADIE 2:3 (0:0) Góly: 46. E.Kozák, 68. Gaman – 57. Gašparovič, 82.a 89. Junas; ŽK: 35. Valach (Por.) – 10. Mujkoš, 34. Farkaš, 58. Gašparovič

Rozhodca: Kohút Zdeno; 150 divákov

Poruba: L.Rusnok – Mi.Čavojský, Valach, Ma.Čavojský (46. F.Čavojský), Galač (73. J.Škovran), Priehoda (46. Jamriško), E.Kozák /kap./, Ábel, Gebrlín, Gaman (79. V.Kozák), K.Tisaj

Podhradie: T.Homoľa /kap./ -  Dudáš, Farkaš, Mujkoš, Kmeťko, Mistrík, P.Homoľa, Chudý ( 54. Junas), Gašparovič, T.Daňo (90. I.Daňo)

Prvý polčas sa hral v réžii domáceho mužstva, ale čo z toho, keď ani najvyloženejšie šance nedokázali zužitkovať na vytúžený gól. Do druhého dejstva sa pustili domáci ako do prvého a hneď z prvého útoku strelil vedúci gól E. Kozák 1:0. Potom sa začala hra vyrovnávať, hostia pridali na dôraze čoho bol v 57 minúte vyrovnávajúci gól, ktorý dal Gašparovič 1:1. Domáci sa nechceli uspokojiť s remízou, pridali na obrátkach. V 68 minúte domáci zahrávali trestný kop z rohu šestnástky, ktorý realizoval Gaman a krásnou strelou do šibenice strhol vedenie znovu na domácu stranu 2:1. Šťastnú ruku mal hosťujúci tréner p. Dudáš, keď do hry poslal Junasa, ktorý v 82 a 89 minúte dvomi gólmi zabezpečil hosťom cenné tri body. Domáci znova doplatili na nemohúcnosť v premieňaní šancí a kto nedá góly nemôže vyhrať. Inak nehrali zlý futbal, ukázali aj pekné akcie ale čo z toho... Škoda, bol to remízový zápas.

21.kolo 12.5.2013 o 16,30 hod.

LIEŠŤANY - PORUBA  3:2 (2:2) Góly: 10. Mäsiarik, 34. Duchoň, 74. Krpelan - 24. Galač, 29. Jamriško; ŽK: 38. Mišovic, 57. Javorček (Lieš.) - 68. Galač, 70.K.Tisaj, 78. F.Čavojský

Rozhodca: Gašparovič Miloš; 100 divákov

Poruba: L.Rusnok - Mi.Čavojský, Ma.Čavojský, Jamriško (82. M.Tisaj), Galač (70. Valach), N.Rusnok (67. F.Čavojský), E.Kozák, Ábel, Gebrlín, Gaman, K.Tisaj

22.kolo 19.5.2013 o 17,00 hod.

PORUBA - MAČOV 3:3 (2:2) Góly: 24. Jamriško, 34. Galač, 89. Valach – 12. V.Kaňa, 44. Blaho, 67. P.Kaňa; ŽK: 23. Ľ.Púčik, 79. M.Kaňa (obaja Mačov)

Rozhodca: Mendel Anton; 100 divákov

Poruba: L.Rusnok – Mi.Čavojský, Ma.Čavojský, Valach, Galač, F.Čavojský, E.Kozák /kap./, Ábel, Jamriško, Gaman, K.Tisaj; Str: N.Rusnok, Gebrlín, Priehoda

Mačov: Divéky – B.Kaňa, Škríp, Ľ.Púčik, Sobota, Koššo /kap./, Šimurda, M.Kaňa, P.Kaňa, V.Kaňa, Blaho; Str: Vajda, Oršula

Zápas sa začal vo vlažnom tempe. Ako prvý udreli na bránku domácich hostia, ktorí po chybe domáceho brankára sa ujali v 12.min.vedenia gólom V.Kaňu 0:1. Po tomto góle sa domáci prebrali a zatlačili súpera, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól v 24.min. po centri hlavičkoval Jamriško a bolo 1:1. O desať minút sa presadil Galač, bežala 34. min. 2:1. Hosťom sa minútu pred polčasom podarilo vyrovnať gólom Blahu 2:2 (znovu po chybe brankára). V druhom polčase sa hra odvíjala ako v prvom. Hostia v 67. min. s rýchleho protiútoku otočili skóre, autorom gólu P.Kaňa. Domáci sa nechceli zmieriť s ďalšou prehrou a posledných päť minút dostali hostí pod tlak. V 89.min. kopali domáci  rohový kop a v šestnástke sa najlepšie zorientoval Valach a bolo konečných 3:3. Bol to nešťastný zápas pre domáceho gólmana.

23.kolo 26.5.2013 o 17,00 hod.

TUŽINA  -  PORUBA 3:1 (1:1) Góly: 16. Galus /pok.kop/, 55. Galus, 88. Rybár – 5. Ábel /pok.kop/; ŽK: Pekár, Srnka (Tuž.) – L.Rusnok, Gebrlín, Galač (Por.); ČK: E.Kozák (Por.)

Tužina: Klopan – Ošvát, Sláviček, Hanzlík (73. V.Kvašnica), Pekár, Srnka, A.Kvašnica (54. Greschner), Solčany /kap./, Rybár, A. Čiscoň, Galus

Poruba: L.Rusnok – Mi.Čavojský, Gebrlín, Valach, Galač (46. N.Rusnok), F.Čavojský (25. Priehoda), E.Kozák /kap./, Ábel, Jamriško (78. Ma.Čavojský), Gaman /zás.kap./, K.Tisaj

Rozhodca: Jakubis Igor; 150 divákov

V Tužina sa za dobrého futbalového počasia hral od začiatku svižný futbal. Už v 4. minúte unikol domácej obrane hosťujúci hráč Jamriško, ktorého faulovali v pokutovom území, z čoho vyplynul pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Ábel 0:1. Pokutový kop sa kopal aj na opačnej strane, teda proti Porube. Domáci zatlačili hostí do šestnástky, kde zo skrumáže domáci hráč vystrelil na bránku. Nakoľko  brankár hostí už bol prekonaný, zastúpil ho jeho kapitán, ktorý zabránil gólu rukou. Nasledovala červená karta a pokutový kop, ktorý v 16. minúte premenil Galus 1:1. Od tejto chvíle hrali hostia s desiatimi hráčmi. V druhom polčase začali hostia čím ďalej viac ohrozovať bránku domácich, ale keďže sa po dvoch samostatných nájazdoch nepresadil N.Rusnok stav sa nemenil. Potom prišli chyby obrancov hostí, ktoré domáci zúžitkovali. V 55. minúte Galus 2:1 a dve minúty pred koncom, teda v 88. minúte upravil stav stretnutia Rybár na 3:1. Aj napriek prehre si hostia zaslúžia uznanie a pochvalu za predvedený výkon s desiatimi hráčmi, ktorí boli vyrovnaným súperom domácim. (ako by to skončilo, keby boli hostia jedenásti?). Ocenenie si zaslúži aj hlavný rozhodca, ktorý s prehľadom viedol toto stretnutie. Ďakujeme. Keby boli takí všetci arbitri.

24.kolo 2.6.2013 o 17,00 hod.

PORUBA – RUD.LEHOTA  0:1 (0:1) Gól: 30. M.Harag; ČK: Ábel (Por.) po dvoch žltých

Rozhodca: Kališ Vladimír; 100 divákov

Poruba: L.Rusnok – Mi.Čavojský, Gebrlín, Valach, Galač (46.N.Rusnok), F.Čavojský (68.Ma.Čavojský), Priehoda, Ábel, Jamriško (79. M.Tisaj), Gaman /kap./, K.Tisaj

Rud.Lehota: Samardžia – J.Belanec, Balucha, M.Gaman, M.Harag (87. A.Harag), Mil.Cebák /kap./, Mir.Cebák, Šimo, A.Belanec, D.Belanec, Kopčan

V Porube za sychravého počasia sa hral futbal na dobrej úrovni. Domáci sa viac sústredili na defenzívu, čo robilo hosťom sa ťažko dostávať do domáceho pokutového územia. Domáci pohrozili niekoľkými rýchlymi protiútokmi, ale bez gólového efektu. V 30. minúte sa dostal k lopte Harag a strelou k tyči strelil jediný gól zápasu 0:1. Od 66.minúty hrali domáci s desiatimi hráčmi, keď bol vylúčený Ábel po druhej žltej karte. Podľa mňa spravodlivejšia by bola remíza, ako krutá tesná prehra. Za pozornosť ešte stojí to, že pri faule na brankára hostí bolo odpískané a ten vzápätí odplatil faul domácemu útočníkovi sotením na zem, ale rozhodca nereagoval. Keď niekto nechce vidieť tak nevidí a nevidel toho dosť, bohu žiaľ...

25.kolo 9.6.2013 o 17,00 hod.

PORUBA – CHRENOVEC 2:2 (1:1) Góly: 45. Valach, 79. Jamriško – 38. L.Trgiňa, E.Vojtko; ŽK: 72. K.Tisaj (Por.) – 49. Malárik  (Chr.)

Rozhodcovia: Michale Anton, Jeluš Ján, Uhlár Libor; Delegát: Nagy Tomáš; 100 divákov

Poruba: L.Runok – Mi.Čavojský, Gebrlín, Valach, Ma.Čavojský (63. Gaman), F.Čavojský (46. Galač), E.Kozák /kap./, Priehoda, Jamriško, N.Rusnok (84. M.Tisaj), K.Tisaj (75. J.Škovran)

Chrenovec: P.Ľahký – Baláž, Šalátek /kap./, Jakubík, Gilan, Malárik, L.Trgiňa, Ďurdina, M.Ľahký (84. Kohút), E.Vojtko, I.Vojtko

V Porube sa hral nemastný-neslaný futbal. Ako prví udreli hostia, ktorí sa v 38. minúte ujali vedenia gólom L.Trgiňu 0:1. Po tomto góle domáci čoraz viac začali dobývať hosťujúcu bránu, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól, ktorý strelil Valach v poslednej minúte 1.polčasu 1:1. Druhý polčas sa hral v podobnom duchu ako prvý. Hostia sa znovu ujali vedenia gólom E.Vojtku v 72. minúte 1:2. Domáci odpovedali o sedem minút, keď sa presadil Jamriško 2:2. V posledných piatich minútach mali domáci dve vyložené šance, ktoré ostali nevyužité. Celkovo sa dá povedať, že to bol zápas domácich nepremenených šancí, ktorých mali neúrekom. Keď nedáš góly, nemôžeš vyhrať. Za pozornosť stoja aj veľmi dobré výkony delegovaných osôb.

26.kolo 16.6.2013 o 17,00 hod.

KĽAČNO – PORUBA 2:1 (0:0) Góly: 49. A.Hanus, 70. Mauer – 89. Ábel pokutový kop; ŽK: 39. Leitman, 50. P.Hanus, 89. A.Hanus (Kľač.) – 39. Ma.Čavojský, 48. Gebrlín, 70. E.Kozák, 78. Valach (Por.)

Rozhodcovia: Blaháč Marek, Mikši Patrik, Penčák Ľubomír; 100 divákov

Kľačno: Bakus – Mauer, Strečanský, Mendel, Mi.Greschner, Leitman, A.Hanus, Sloboda (81. Oprendek), F.Greschner (53.Pavlíček), P.Hanus /kap./, Ma.Greschner (56. Kubásek)

Poruba: L.Rusnok – Mi.Čavojský, Gebrlín, Valach, Ma.Čavojský (79. V.Kozák), Gaman (84. Priehoda), E.Kozák /kap./, Ábel, Galač, N.Rusnok (59. F.Čavojský), K.Tisaj.

V prvom polčase sa hral opatrný futbal s málo gólovými šancami. V tomto dejstve mali o niečo viacej z hry hostia z Poruby. Asi najväčší rozruch v prvom polčase sa odohral v 39. minúte, keď hosťujúci hráč fauloval domáceho hráča. Rozhodca odpískal faul, ale v zapätí domáci hráč odplácal tak, že začal hosťujúceho škrtiť. Rozhodca ostal chladnokrvný a obom dal žlté karty. Podľa mňa mala byť za odplácanie červená. Pri tomto incidente vbehli domáci usporiadatelia na hraciu plochu, aj napriek tomu, že neboli povolaní hlavným rozhodcom. Títo usporiadatelia sa zbytočne zamiešali medzi hrajúcich hráčov. Druhý polčas začali domáci trochu svižnejšie a v 49. minúte sa ujali vedenia A.Hanusom 1:0. Po tomto góle sa hra vyrovnala, ale bežala 70. minúta a bolo 2:0 – Mauer. Hosťom sa podarilo skorigovať výsledok až 89. minúte, keď nariadený pokutový kop bezpečne premenil Ábel 2:1.

15.kolo 23.6.2013 o 17,00 hod.

ČAVOJ – PORUBA 0:1 (0:1) Gól: 22. E.Kozák; ŽK: 70. Sýkora (Čav.)

Rozhodcovia: Ficel Jaroslav, Mareček Ján, Mavler Dalibor; delegát zápasu – Gelačák Ladislav; 100 divákov

Čavoj: Krúpa – R.Čičmanec, Oršula (46. L.Čičmanec), Kučera (71. D.Vlčko), J.Vlčko, D.Čičmanec, Sýkora, Karvaš, M.Čičmanec /kap./, Petráš, Cibulka

Poruba: L.Rusnok – Mi.Čavojský, Galač, Valach, Ma.Čavojský (46. Gaman), Priehoda (74. F.Čavojský), E.Kozák /kap./, Ábel, Jamriško (66. V.Kozák), N.Rusnok (90. M.Tisaj), K.Tisaj,

V Čavoji sa hral zápas v ktorom išlo hosťom o veľa o záchranu. Ak si chceli udržať I.triedu aj do budúcej sezóny museli bodovať na plno. Konečne im to vyšlo a v 22. minúte z priameho voľného kopu pekne trafil E.Kozák a bolo 0:1. To bol jediný gól zápasu, ktorý priniesol hosťom tri body. Domáci hlavne v druhom polčase zahodili množstvo vyložených šancí. Ale aj hostia mali niekoľko príležitostí, hlavne zo štardantných situácii, ale dobre chytajúci domáci brankár bol vždy proti. Aj napriek tomu, že išlo v tomto zápase o veľa, hral sa slušný futbal.

16.kolo 30.6.2013 o 17,00 hod.

PORUBA – NOVÁKY „B“  0:0

Rozhodcovia: Miksa Vladimír, Kollár Roman, Chochula Ján; delegét zápasu: Pastierik Emil; 100 divákov

Poruba: L.Rusnok – Mi.Čavojský (77. Ma.Čavojský), Galač, Valach, Gebrlín, Priehoda (69. V.Kozák), E.Kozák /kap./, Ábel, Jamriško (51. Gaman), N.Rusnok (63. F.Čavojský, K.Tisaj

Nováky „B“: Belko /kap./ - Sedlák, Stankovský, Karak, Rozemberk, R.Oršula, Žiak, Tarageľ (77. Roháč), Bránik, P.Oršula (86. Hvojník), Dovičin

V Porube sa hral dobrý, pekný, slušný zápas, bez gólov a kariet. Obe mužstvá mali príležitosti na strelenie gólu, ale ani  jednému sa to nepodarilo. Takže sa zrodila zaslúžená remíza. Dobrý výkon podala aj rozhodcovská trojica