Turnaj 11.ročník

11.ročník futbalového turnaja o Pohár starostky obce Poruba  28.6.2014

V Porube sa túto sobotu hral už 11. ročník turnaj o Pohár starostky obce Poruba, ktorého sa tentoraz zúčastnili mužstvá TJ Partizán Malinová, TJ Slovan Podhradie, FK Veľká Lehôtka a domáca TJ Magura Poruba.

Prvý zápas sa odohral medzi Porubou a Veľkou Lehôtkou a domáci v ňom jasne triumfovali v pomere 4:1. Po ňom nasledovalo slávnostné zahájenie turnaja. Mužstvá, rozhodcov a starostku obce Ing. Helenu Čavojskú privítali hlásateľ p. Milan Svitok a prezident domáceho klubu p. Jozef Bilka. Starostka Poruby vo svojom príhovore poďakovala chlapcom z "A" mužstva Poruby za dobré výsledky v jarnej časti súťaže a popriala im aj naďalej veľa úspešných štartov aj v nasledujúcej sezóne.

Po oficiálnom otvorení turnaja nasledoval jeho druhý zápas medzi mužstvami Malinovej a Podhradia. Zrodila sa v ňom spravodlivá remíza 2:2, nasledovali pokutové kopy, v ktorých mali viac šťastia Podhradčania a vyhrali 5:4.

V súboji o tretie miesto sa stretli Malinová a Veľká Lehôtka, v dueli dominovala Malinová  a vyhrala 4:1.

Vo finálovom zápase Poruba - Podhradie nenechali domáci nič na náhodu a už v 7. minúte bol stav 3:0. Hosťom sa ešte do polčasu podarilo skorigovať na 3:1. V druhom dejstve už jasne dominovali domáci, ktorí strelili ešte tri góly a zisk pohára zavŕšili triumfom 6:1.

Zápasy s prehľadom rozhodovala trojica mladých arbitrov Matúš Mokrý, Kristián Boško a Martin Bukovský.

Na turnaji zvíťazila Poruba pred Podhradím, na treťom mieste skončila Malinová a štvrté miesto patrilo Veľkej Lehôtke.

Najlepším brankárom sa stal Martin Sokolík z Podhradia, najlepším hráčom Miroslav Gaman a najlepším strelcom Viliam Kozák, obaja z Poruby. Ceny odovzdali starostka obce Ing. Helena Čavojská a prezident klubu Jozef Bilka.

Výbor TJ Magura Poruba sa touto cestou chce poďakovať všetkým zúčastneným ako aj organizátorom turnaja za hladký priebeh. Tešíme sa na vašu účasť o rok na 12. ročníku turnaja. Ďakujeme.