Sezóna 2013/2014  I.trieda PD

SÚPISKA:    Peter Ábel, Jozef Bilka, František Čavojský, Martin Čavojský, Michal Čavojský, Alfréd Galač, Miroslav Gaman, Michal Gebrlín, Dominik Jamriško, Erik Kozák, Viliam Kozák, Pavol Lacko, Roman Oboňa, Jozef Pieš, Maroš Pieš, Róbert Priehoda, Lukáš Rusnok, Norbert Rusnok, Marián Šedík, Ján Škovran, Kristián Tisaj, Mário Tisaj, Ján Valach; Tréner Milan Adamček, asistent Jozef Bilka, vedúci mužstva Miroslav Gaman st., zdravotník Vladimír Kolka; Od 1.1.2014 tréner Marek Michalička

Jeseň

1.kolo 3.8.2013 o 17,00 hod.

FC Baník Horná Nitra "B" – TJ Magura Poruba  6:0 (1:0) Góly: 43, 50, 54 min. Baláž, 47 min. Valach, 86 a 89 min. Bilčík; ŽK: 30 min. Štefka, 54 min. Bilčík (HN) – 42 min.Ábel, 54 min. Valach

Rozhodcovia: Preťo Lukáš, Mokrý Igor, Struhár Peter; delegát zápasu: Hickl Roman; 100 divákov

FC Baník: Kovačík – Štefka, Horvay, Lacko, Izák (86. Kóša), Kečkeš, Kľačanský ( 81. Žabka), Baláž, Valach (74. Fidrich), Černák (69. Maruška), Bilčík /kap./

TJ Magura:  J.Pieš – Ma.Čavojský, Galač /kap./, Valach, Gebrlín, Priehoda, N.Rusnok (40. L.Rusnok 86. V.Kozák), Ábel, Jamriško (76. Oboňa), F.Čavojský, K.Tisaj (56. Gaman)

V Handlovej sa za horúceho počasia hral futbal slabšej úrovne. Prvý polčas sa odohrával medzi šestnástkami, ale šťastnejší boli domáci, ktorí sa gólom do šatne ujali vedenia bežala 43 minúta a gól strelil najlepší hráč na ihrisku Andrej Baláž, ktorý pridal ešte dva góly. Hostia inkasovali v priebehu 11 minút tri góly a bolo po zápase. Domáci inak predvádzali dosť tvrdú hru. Napokon sa stretnutie skončilo krutou prehrou hostí v pomere 6:0.

2.kolo 11.8.2013 o 17,00 hod.

PORUBA - BYSTRIČANY 0:1 (0:1) Gól: 30. Grolmus - pok.kop; ŽK: 28. Priehoda, 45. K.Tisaj (Por.) – 18. Benko, 44. Plevka, 45. a 65. Belica (nasledovala ČK), 63. Šnirc, 75. Hutár (Bys.)

Delegované osoby: Boška Teodor, Hudák Milan, Stránsky Róbert; delegát zápasu – Kostolányi Karol; 100 divákov

Poruba: L. Rusnok – Ma. Čavojský, Galač /kap./ ( 24. Gaman /ZK/), Valach, Gebrlín, Priehoda, N.Rusnok, Ábel, Jamriško (16. Oboňa), K. Tisaj

Bystričany: Hutár – Suchý, Plachý, Plevka, Hrádel, Šnirc, Grolmus (63. Nechala), Tesarovič /kap./, Obžera, Belica, Benko (90. Murko)

V Porube sa hral od prvých minút opatrný futbal. Nikto nechcel urobiť chybu a prísť do gólového manka. Na oboch stranách sa vyskytli mierne šance, ale zostali nevyužité. Prišla 30. Minúta v domácej obrane to nejako zaškrípalo a po faule v pokutovom území z nariadenej jedenástky sa nemýlil hosťujúci Grolmus a bolo 0:1. Ako sa nakoniec ukázalo bol to jediný gól zápasu a ešte k tomu víťazný. V druhom dejstve začali domáci v rýchlejšom tempe. Na toto zareagovali hostia tým že eliminovali útoky domácich nedovolenými zákrokmi o čom svedčí aj počet žltých kariet ( bolo ich spolu osem, z toho šesť u hostí). V 65. minúte po druhej, žltej karte musel opustiť hraciu plochu hosťujúci hráč Belica. Od tohto momentu hrali domáci presilovku, ale gól nie a nie streliť. Prudká strela N.Rusnoka trafila brankára, strela K.Tisaja zase tyčku, potom center hlavičkoval Oboňa tesne nad bránku, to isté sa podarilo Gamanovi, ktorý tečoval center plecom tesne nad, a mnoho a mnoho ďalších zahodených šancí. Tak tomuto sa už hovorí strelecká smola, ...kedy sa nám ju už podarí prelomiť ??? K tým spomínaným kartám prispel trochu aj svojou vinou hl.rozhodca, pre jeho slabší výkon, ale čo už, každý sme nejaký... Nič to hlavy hore ide sa ďalej a verme aj na to športové šťastie. Poruba dotoho!!!!

3.kolo 18.8.2013 o 17,00 hod.

DIVIAKY NAD/NITRICOU - PORUBA 4:1 (0:1) Góly: 60. Ľ.Koššo, 61. Cako, 67. Škríp z 11-ky, 83. Turcer – 39. F.Čavojský; ŽK: 43. Ľ.Koššo (Div.) – 77. K. Tisaj (Por.)

Rozhodca: Bárta Lukáš; 100 divákov

Diviaky: Kollárik – Valuška, ( 70. Caňo), Škríp/ZK/, Ľ.Púčik, M.Koššo, P.Kaňa (67. Turcer), Ľ.Koššo /K/ (67. Gaman), M.Kaňa, M.Králik (51. Cako), V.Kaňa, B.Blaho

Poruba: J.Pieš – Ma.Čavojský, Galač/K/ (75. L.Rusnok), Valach, Gebrlín, Priehoda, N.Rusnok, Ábel, Oboňa (46. Gaman /ZK/), F.Čavojský, K.Tisaj

V prvom polčase sa hral oku lahodiaci futbal. Hralo sa v dobrom tempe, akcie sa striedali na oboch stranách, ale góly padať nechceli. Až v 39. minúte sa šťastie naklonilo na stranu hostí a prudkou strelou otvoril skóre F.Čavojský 0:1. Tento stav vydržal už do konca polčasu. V druhom dejstve prevzali iniciatívu domáci hráči. Hostia ako keby sa stratili a vôbec nepredvádzali  taký výkon ako v prvom polčase. Toho samozrejme začali ťažiť domáci a po chybách hostí v rozmedzí siedmych minút otočili skóre vo svoj prospech na 3:1. Strelecky sa postupne presadili v 60.minúte Ľ.Koššo, 61. minúta Cako a v 67.minúte Škríp z prísne nariadeného pokutového kopu. Hostia ešte pohrozili niekoľkými akciami ale bez gólového efektu. V 83.minúte upravil stav stretnutia na konečných 4:1 Turcer. Zápas sa hral slušne a bez zbytočných emóciách. Pochvalu si zaslúži aj rozhodca zápasu.

4.kolo 25.8.2013 o 17,00 hod.

CHRENOVEC-BRUSNO – PORUBA 1:1(1:1) Góly: 12. Ziman – 27. Ábel; ŽK: 31. Kohút, 77. Pradla, 84. I.Vojtko (Chr.) – 77. N.Rusnok, 82. Ábel (Por.); ČK: 79. Valach /po dvoch ŽK/ (Por.)

Rozhodca: Flóriš Jozef; 100 divákov

Chrenovec: Ľahký – Baláž (66. Borko), Pradla, Jakubík/kap./, Gilan, Malárik, Ziman, Paulo De Abreu, Kohút, E.Vojtko, I. Vojtko

Poruba: L.Rusnok – Ma.Čavojský, Galač /kap./, Valach, F.Čavojský, Priehoda (90. J.Pieš), N.Rusnok, Ábel, V.Kozák, Gaman, K.Tisaj

Do tohto zápasu nastúpili obe mužstvá v oklieštenej zostave, keď obom chýbali niekoľký kľúčoví hráči. Domáci mali v prvom polčase o niečo viacej z hry, aj napriek tomu, že sa skončil remízou 1:1. O domáci gól sa postaral v 12. minúte peknou strelou  Ziman 1:0, ale o 15 minút bolo vyrovnané – 1:1, keď gól strelil po skrumáži v pokutovom území Ábel 1:1. Druhé dejstvo sa začalo menším tlakom domácich, ale nevyťažili z neho nič, čo by sa bolo odzrkadlilo na výsledku. Hostia nechceli ostať nič dlžný domácim a začali preberať iniciatívu. Vypracovali si niekoľko vyložených šancí ale bez strelenia gólu. V 79.minúte bol vylúčený hosťujúci hráč Valach za druhú žltú kartu, ktorú dostal po prísnom verdikte rozhodcu. Okrem tohto zaváhania podal hl. rozhodca dobrý výkon. Napokon sa zápas skončil spravodlivou remízou.

5.kolo 31.8.2013 o 17,00 hod.

PORUBA - TUŽINA 0:1 (0:1) Gól: 35. Hanus; ŽK - 82. Dobiš

Rozhodca: Jozef Vážny; 200 divákov

Poruba: L.Rusnok - Ma.Čavojský (75.Lacko), V.Kozák (46.Galač), Jamriško, F.Čavojský,Priehoda, N.Rusnok (67.E.Kozák), Ábel, Oboňa, Gaman /kap./, K.Tisaj; Ešte boli pripravení M.Tisaj, J.Pieš

Tužina: Klopan - Dobiš, Sláviček, Vereš, Pekár /kap./, Baťko, A.Kvašnica, Gombarček(72. Greschner), Hanus (81. Hanzlík), Ošvát, V.Kvašnica

Ani v piatom zápase v tejto sezóne sa Porube nepodarilo bodovať naplno. Hostia z Tužiny si vďaka jedinému gólu pripísali prvé víťazstvo v ročníku.

Zápas sa hral pri slušnej návšteve 200 divákov. Bolo to slušné stretnutie s málo šancami na oboch stranách. Šťastie sa usmialo v 35.minúte na hostí, ktorým sa podarilo skórovať za pomoci domáceho obrancu (strelu tečoval hlavou). Domácim sa zase nepodarilo streliť gól a tak nemôžu pomýšľať na víťazstvo.

6.kolo 8.9.2013 o 16,00 hod.

HRADEC – PORUBA 2:2 (0:2) Góly: 51. Ľ.Novotný, 54. Svitok – 15. Ábel, 19. N.Rusnok; ŽK – 44. Valach, 63. Galač (Por)

ROZHODCA: Milan Hudák; 150 divákov

Hradec: Valko – Farkaš, J. Kaniansky, Svitok, Dohnálek (90. Lenhard), Letavaj, Majtényi, M. Kaniansky /kap./, Krško (46. Pekár), Mokrý, Ľ. Novotný

Poruba: L. Rusnok – Ma.Čavojský, Lacko, Valach (46. Jamriško), N. Rusnok, Priehoda, E. Kozák /kap./, Ábel, F.Čavojský (70. Oboňa), Gaman (49. Galač), K.Tisaj

Zápas sa hral za pekného slnečného počasia. Prvý polčas  prvých 10 minút sa obe mužstvá hľadali na ihrisku. Do útoku zavelili ako prvý hostia, keď po peknej akcii v 15.minúte otvorili skóre gólom Ábela – 0:1. Neubehlo ani päť minút a bolo 0:2. Gól strelil N. Rusnok keď po samostatnej akcii obišiel brankára a do prázdnej bránky skóroval. V druhom polčase prepli domáci na vyššie obrátky, a zatlačili hostí na ich polovicu. Bežala 51.minúta domáci rýchlo rozohrali priami kop a po zaváhaní hosťujúcej obrany skóroval Ľ. Novotný 1:2. O tri minúty bolo vyrovnané, keď gól strelil Svitok 2:2. Hosťom sa v druhom dejstve mierne narušila obrana o čom svedčia aj dva góly v ich sieti. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Deľba bodov je zaslúžená a spravodlivá. Slabší deň mala rozhodcovská trojica.

7.kolo 15.9.2013 o 16,00 hod.

PORUBA – BOJNICE 1:1 (1:0) Góly: 10. Jamriško – 68. Franko; ŽK: 44. Ondráš

Rozhodca: Anton Mendel; 100 divákov

Poruba: L.Rusnok – Ma.Čavojský, Lacko, Valach, N.Rusnok (84. Gaman), Priehoda (63. F.Čavojský), E.Kozák/kap./, Ábel (89. Galač), Jamriško (81. Gebrlín), Oboňa, K.Tisaj

Bojnice: Hohoš – Adamec, Meliš/kap./, Zemanovič, Mello, Krajčík (61. Franko), Benko, Ondráš, Medvec ( 46. Vrták), Ziman (69. Tomasta), Grešner (22. Uhliar)

Domáci hráči začali zápas vo veľmi dobrom tempe. Neustále ohrozovali hosťujúcu bránku. Prišla 10. Minúta a po peknej akcii Kozák – Jamriško sa domáci ujali vedenia, keď presne trafil Jamriško 1:0. Od tejto chvíle domáci zahadzovali jednu šancu za druhou, ale aj preto, lebo hosťujúci brankár vždy stál na správnom mieste. A keďže sa ho nepodarilo do konca polčasu prekonať polčasový výsledok bol 1:0. Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia, ktorí zatlačili domácich na  ich polovicu, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól. Strelil ho striedajúci hráč Franko , ktorý po 7 minútach pobytu na hracej ploche vyrovnal na 1:1 bežala 68 minúta. Po tomto góle sa domáci prebudili a vyrovnali hru, ba čo na viac mali aj navrch, ale gól nie a nie streliť. Bežala posledná minúta zápasu a po veľkej šanci domácich lopta skončila na brvne. Tak tomu sa dá povedať „SMOLA“. Za zmienku stojí dobrý výkon rozhodcovskej trojice.

8.kolo 22.9.2013 o 15,30 hod.

LIEŠŤANY  -  PORUBA 5:1 (0:1) Góly: 51.53.56.76. Juraj Javorček, 63. Kocúr - 45. N.Rusnok; ŽK: 32. Pôbiš, 75. D.Lomnický, 86. P.Lomnický (Lie.) - 32.Priehoda, 44.Ábel, 59. Gaman (Por.) ČK: 44. Kotula (Lie.) - K.Tisaj (Por.)

Rozhodca : Boška Teodor; 120 divákov

Poruba: L.Rusnok (67.J.Pieš) – Ma.Čavojský, Lacko, Valach, N.Rusnok (70. F.Čavojský), Priehoda, E.Kozák/kap./, Ábel, Oboňa (67. Gebrlín), Gaman, K.Tisaj

9.kolo 29.9.2013 o 15,30 hod.

PORUBA – VALASKÁ BELÁ 2:0 (2:0) Góly: 13.,38. Peter Ábel; ŽK: 48. Pišta, 50. Kučera, 88. P.Jurenka (V.Belá.)

Rozhodca: Jančich Štefan; 150 divákov

Domáci: J. Pieš – Mi.Čavojský, Lacko, Valach, F. Čavojský, Priehoda, E. Kozák/kap./, Ábel, Oboňa, Gaman (70. L.Rusnok), Jamriško (90. N.Rusnok)

Hostia: Jurenka – Šagát (53. Dušička), Luchava/kap./, Kučera, Jurenka, Slugeň, Dolinaj, Iskra (77. Topák), Pišta, Furka, Mokriš

Domáci hráči nastupovali na tento zápas s odhodlaním už konečne zvíťaziť. Začali hrať v dobrom tempe a s chuťou si vytvárali  dobré strelecké šance. Bežala 13. minúta a po peknej akcii Lacko – Gaman – Ábel sa posledne menovaný radoval z gólu - 1:0. Od tejto časti nedovolili domáci, tvrdo hrajúcim hosťom, prakticky nič. V 38. minúte sa o gól postaral dobre hrajúci Ábel a bolo 2:0. Do druhého dejstva lepšie vstúpili hostia, vyrovnali hru a miestami mali na vrch, ale gól sa im nepodarilo streliť aj vďaka dobre chytajúcemu Piešovi, ktorý zneškodnil viacero vyložených šancí. V polovici druhého polčasu sa hra vyrovnala a domáci čoraz častejšie hrozili nebezpečnými protiútokmi, ale gól sa im už nepodarilo streliť. Za tento výkon v tomto zápase si zaslúžia domáci hráči pochvalu. Dúfame, že budú pokračovať v takomto hernom nasadení aj naďalej. Ešte raz ĎAKUJEME !!!

10.kolo 6.10.2013 o 14,30 hod.

KĽAČNO – PORUBA 1:0 (1:0) Gól: 32. Jakob; ŽK: 10. Kubásek, 57. Mundier, 73. Oprendek, 80. Sloboda (Kľač.), ČK: 73. Priehoda (Por.)

Rozhodca: Deraj Ján; 150 divákov

Kľačno: Bakus – Kristel, Strečanský, Mendel, Kubásek (55. Sloboda), P.Hanus /kap./, A.Hanus, Mindier (70. Oprendek), F.Greschner (83. Mauer), M.Greschner (60. Lacko), Jakob

Poruba: J.Pieš – Ma.Čavojský, Lacko, Valach, F.Čavojský, Priehoda, E.Kozák /kap./, Ábel, Galač, Gaman, N.Rusnok (73. L.Rusnok)

V Kľačne sa hral nepekný tvrdý futbal, hlavne zo strany domácich, čo sa podpísalo aj na žltých kartách, dostali ich štyri. K tomuto všetkému predchádzalo veľmi slabé vedenie zápasu zo strany rozhodcu, ktorý tento zápas vôbec nezvládol. Pískal čo sa mu chcelo a to či na jednu stranu alebo druhú. Ak majú chodiť takýto arbitri pískať takéto zápasy tak to radšej nech sedia doma. Hráčom, fanúšikom pokazia celú nedeľu zo športového zážitku. Nerád kritizujem rozhodcov ale čo je veľa to je veľa, už sa to nedá zniesť. Domáci strelili gól po rohovom kope, keď hlavičkoval domáci hráč, brankár hostí strelu vyrazil a dobiehajúci Jakob otvoril skóre, bežala 32 minúta 1:0. V druhom dejstve sa hra vyrovnala a hostia hrozili protiútokmi, ale ani jednu šancu nevyužili. Hostia by si boli zaslúžili remízu.

11.kolo 13.10.2013 o 14,30 hod.

PORUBA – ČAVOJ 3:1 (1:1) Góly: 14. N.Rusnok, 67. Ábel, 82. E.Kozák – 27. Ferenčík; ŽK: L.Rusnok (Por.) – E.Čičmanec (Čav.)

Rozhodca: Ševčík Štefan JUDr.; 150 divákov

Domáci: L.Rusnok -  Ma.Čavojský, Lacko, Valach, F.Čavojský (46. Jamriško), K.Tisaj, E.Kozák/kap./(86. J.Pieš/ZK/), Ábel (70. Galač), Oboňa, Gaman, N.Rusnok(46. Gebrlín)

Hostia: Krpelan – R.Čičmanec, Kluvanec, Vlčko, Kučera(46. Bača), E.Čičmanec), D.Čičmanec (72. L.Čičmanec), Karvaš/kap./, Ferenčík(78. Špilaj), Petráš, M.Čičmanec

Domáci hráči nastupovali na zápas s odhodlaním bodovať naplno. To sa začalo napĺňať už v 14. minúte keď skóre otvoril N.Rusnok 1:0. Z vedenia sa však tešili iba 13 minút, keď vyrovnal Ferenčík. Po tomto góle sa snažili domáci streliť gól ale bez efektu. V druhom dejstve sa odohrával futbal väčšinou medzi šestnástkami, ale v 67. minúte z ťažkého uhla prekonal hosťujúceho brankára Ábel 2:1. V 82. minúte ukončil stav stretnutia E. Kozák na 3:1. Domáci vyhrali zaslúžene a zaknihovali konečne ďalšie tri body.

12 kolo 20.10.2013 o 14,00 hod.

NITRIANSKE SUČANY – PORUBA  5:1 (0:0) Góly: 46. Mihálik, 51. Marek Mikláš, 62. Vlnka, 79. Kočiš, 83. Kočiš – 86. E.Kozák

Rozhodca: Majzlan Juraj; 100 divákov

V prvom polčase sa hral pekný ,rýchly futbal s mnoho šancami na oboch stranách. Hostia hrali s domácimi vyrovnanú partiu a keďže gól nepadol polčasový výsledok bol 0:0. Hneď na úvod druhého polčasu domáci zahrávali priami kop a lopta skončila v sieti 1:0, autor gólu Mihálik. O päť minút domáci zahrávali ďalší priami kop hráčom Marekom Miklášom a bolo 2:0. Po tomto góle domáci prevzali taktovku do svojich rúk a po strelení troch gólov viedli 5:0. Hosťom sa podarilo skorigovať až v závere stretnutia v 86. Erikom Kozákom na konečných 5:1. Domáci boli lepším celkom a zaslúžene vyhrali. Znova sa potvrdilo, že mužstvo hostí po dobrom polčasovom výsledku sa v druhom ocitne s prehrou.

13. kolo 27.10.2013 o 14,00 hod.

PORUBA – NOVÁKY 0:1 (0:1) Gól: 5. P.Oršula; ŽK – 87. Lacko(Por) – 45. R.Oršula, 58. Šnirc, 68. P.Oršula, 81. Daubner (Nov)

Rozhodca: Bódi Michal; 120 divákov

Poruba: J.Pieš – F.Čavojský (69. M.Čavojský), Lacko, Valach, Gebrlín (80. Priehoda), K.Tisaj, E.Kozák/kap./, Ábel, Oboňa, Gaman (64. Galač), N.Rusnok (59. Jamriško)

Nováky: Belko – B. Daubner (78. Stankovský), Šnirc, Žiak/kap/, Mikuláš, Karak, Prekop, Riziky (70. Plachý), B.Oršula, P.Oršula (90. P.Daubner), Roháč

Za pekného slnečného počasia sa hral svižný futbal. Hostia sa s mála šancí ujali vedenia už v 5.minúte gólom P.Oršulu. Ako sa nakoniec ukázalo bol to rozhodujúci moment celého stretnutia. V druhom polčase zatlačili domáci hostí na ich polovicu, ale z množstva šancí sa im nepodarilo premeniť ani jednu. Hostí podržal dobre chytajúci brankár Belko, ktorý zneškodnil aj tie najvyloženejšie šance. Domáci by si boli za výkon zaslúžili remízu, ktorá by bola spravodlivejšia.

JAR 2014

14.kolo 23.3.2014 o 15,00 hod.

PORUBA - FC BANÍK HORNÁ NITRA "B"  0:9 (0:3)  Góly: 27. Kečkeš, 32. D.Turančík, 37. Andrejčák, 47. Baláž, 55. D.Turančík, 65. Sámal, 76. Oškrobaný, 80. Oškrobaný, 88. Bilčík; ŽK - 60. Valach(Por.) - 35. Bača, 82. Andrejčák (FC BHN)

Rozhodca: Mokrý Matúš; 120 divákov

Poruba: J.Pieš - Ma.Čavojský, Lacko /kap/, Valach, Oboňa (56. Gebrlín), Galač (27. Priehoda), E.Kozák, Ábel, F.Čavojský (62. Šedík), Gaman, K.Tisaj

FCBHN B: Kováčik - Jurkovič (62. Zelenák), Sámal, Bača (67. Hirka), Andrejčák, Kečkeš, Izák (62. Gregor), Baláž (73. Štefka), Turančík, Oškrobaný, Bilčík,
Už v 1. minúte si na ideálnu prihrávku Kečkeša pekne nabehol Bača, vo voľnom priestore si však zle spracoval loptu. V 3. minúte strelecký pokus domáceho Kozáka odvrátila obrana hostí na roh. Nasledujúce chvíle patrili súboju ofenzívy hostí s domácom obranou a brankárom. Najprv šance Baláža dvakrát zlikvidoval gólman Pieš, tretiu príležitosť mu zmaril domáci stopér. Gólom neskončil ani technický pokus Turančíka, ktorý tesne minul. Rovnaký hráč neuspel ani pri pokutovom kope nariadenom za faul na Baču, jeho strelu Pieš vystihol a vyrazil na rohový kop. Z následného rohu tesne minul Oškrobaný. V 17. minúte pohrozili aj domáci, priamy kop z 25-metrov Gamana brankár Kováčik vyrazil a následne z bezprostrednej blízkosti Tisaj prestrelil bránu. Šance sa striedali na oboch stranách, Baláž opäť trafil len do brankára domácich Pieša a hrubú chybu baníka Andrejčáka nedokázal potrestať domáci Galač. Skóre sa tak menilo až v 27. minúte. po faule na prenikajúceho Izáka sa z bieleho bodu tentoraz už nemýlil Kečkeš. V 32. minúte po kombinácii Baláž-Bača zvýšil hlavou na 0:2 Turančík. O päť minút bol už rozdiel trojgólový, rohový kop Bilčíka usmernil z 20 metrov prízemnou strelou Andrejčák.

Nástup do druhého polčasu vyšiel hosťom skvele, v 47. minúte po parádnej akcii po osi Kečkeš-Jurkovič Baláž z voleja trafil presne a upravil už na 4:0. Šancu na zníženie nevyužil F. Čavojský, ktorého priamy kop brankár Kováčik vyrazil a následne ani Ábel, ktorého dorážka smerovala mimo. V 55. minúte sa po peknej kombinácii presadili opäť hostia, svoj druhý gól v zápase pridal Turančík. V 59. minúte zachránila hostí po Kozákovom pokuse žrď. Trest prišiel o pár minút, Sámal zvýšil už na poltucet. O ďalší gól v domácej sieti sa postaral technickou strelou Oškrobaný a rovnaký hráč zvýšil strelou z 18 metrov už na 0:8. Hrdinom ďalších minút bol opäť brankár Pieš a tak finálnu podobu výsledku dal až dve minúty pred koncom Bilčík, keď brvno najprv z 20 metrov trafil Sámal, následne hlavou aj Turančík a Bilčík v správnom čase na správnom mieste loptu doklepol do siete.

15.kolo 30.3.2014 o 15,00 hod.

Bystričany – Poruba  1:4 (0:1) Góly: 90. Bielik – 9. K.Tisaj, 58. E.Kozák, 75. Gaman, 90+. E.Kozák; ŽK: 21. T.Plachý, 33. Lukáč Peter (Bys.) – 21. K.Tisaj, 44. Ábel (Por.)

Rozhodca: Deraj Ján; 120 divákov

Stretnutie sa hralo za pekného počasia. Zápas začali na prekvapenie lepšie hostia, ktorí od začiatku zatlačili domácich na ich polovicu a prakticky im nedovolili skoro nič. Skóre otvoril v 9. min. K.Tisaj, ktorý vystrelil loptu spoza pokutového územia a skončila v sieti. Po tomto góle zahodili hostia ešte štyri vyložené šance, ale gól nedali. Domáci mali jednu nebezpečnú akciu, keď ich hráč išiel sám na gólmana, ale brankár L.Rusnok tento útok zneškodnil. Do druhého polčasu vstúpili domáci so snahou o vyrovnanie, zatlačili hostí ale gól nie a nie streliť. Hostia hrozili nebezpečnými protiútokmi a postupne začali preberať iniciatívu do svojich rúk. V 58. min. E.Kozák krásnou krížnou strelou zvýšil na 2:0 pre hostí. Ďalší úder pre domácich prišiel v 75. min. keď po samostatnej akcii strelou do šibenice pridal tretí gól  Gaman 3:0. Keď už o výsledku bolo rozhodnuté, predsa sa podarilo domácim skorigovať na 1:3 gól strelil v 90 min. striedajúci Bielik. V nadstavenom čase sa ešte podarilo pridať štvrtý gól autorom E.Kozák 1:4. Po taktickej stránke hostia tento zápas zvládli na jednotku. Za zmienku stojí, že Poruba viac ako tri góly vonku nedala od 6.6.2010, keď vyhrala vo V.Čausi 6:0.

16.kolo 6.4.2014 o 15,30 hod.

Poruba – Diviaky n/Nitricou 2:1 (0:1) Góly: 63.E.Kozák, 70. K.Tisaj – vlastný; ŽK: 89.Š.Gaman (Diviaky)

Rozhodca: Hrabaj Blažej; 150 divákov

Domáci sa pustili do druhého mužstva súťaže, bez rešpektu a boli viac ako vyrovnaným súperom. Hra sa striedala z jednej strany na druhú. Prišla 28 min. hostia zahrávali rohový kop a v snahe odvrátiť loptu sa nešťastne dostala na hlavu domáceho obrancu Ma.Čavojského, ktorý si strelil vlastný gól 0:1. Do polčasu sa už nič nezmenilo a tak do kabín odchádzali spokojnejší hostia. Po zmene strán domáci z odhodlaním zvrátiť výsledok pokračovali v dobrej hre. V 63. min. E.Kozák vyrovnal na 1:1. Po tomto góle domáci ešte pridali na obrátkach čoho výsledkom bol druhý gól, autorom v 70. min. K Tisaj 2:1. Viacero šancí ostalo nepremenených. Hostia hoci boli technickejší, domáci zase bojovnejší a zaslúžene zvíťazili. Ďakujeme chlapci, len tak ďalej.

17.kolo 13.4.2014 o 15,30 hod.

Poruba – Chrenovec-Brusno 2:1 (0:1) Góly: 60. Oboňa, 71. Ábel – 25. Gilan; ŽK: 58.N.Rusnok, 69. F.Čavojský,  (Por.) – 84.Ďurdina; ČK:  59.Maruška (po 2x ŽK) (Chr.)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas. Domáci zahodili tri vyložené šance a tak prišiel zákonite trest v podobe gólu, ktorý strelil v 25.min. Gilan 0:1. V druhom dejstve sa obraz hry trochu zmenil, keď domáci pridali na obrátkach. V 60.min. domáci zahrávali priamy kop, loptu odcentroval Gaman a Oboňa krásnou hlavičkou vyrovnal na 1:1. Po jedenástich minútach sa stav znovu menil. Postaral sa o to Ábel a v 71.min. poslal domácich do vedenia 2:1. Stav stretnutia sa do konca zápasu už nezmenil a tak domáci zaknihovali tretiu výhru za sebou. V jarnej časti súťaže nazbierali už toľko bodov, koľko za celú jesennú časť.

18.kolo 20.4.2014 o 16,00 hod.

TUŽINA – PORUBA 0:2 (0:2) Góly: 10. a 24. K.Tisaj; ŽK: 2. Dobiš, 41. Vereš, 80. M. Greschner, 86. Rybár (Tuž.) – 20. E.Kozák (Por.)

Rozhodca: Divéky Vladimír; 150 divákov

Poruba v sviatočnú nedeľu cestovala na zápas 18. kola do Tužiny, kde sa body ťažko získavajú. Prvý polčas sa začal trochu opatrne ale pomaly ale isto začali hostia preberať iniciatívu na ihrisku. V 10. min. vystrelil K.Tisaj a bolo 0:1. Domáci sa len málo dostávali do šancí, lebo im to dobre organizovaná obrana hostí nedovoľovala. Bežala 24. min domáci otáľali s rozohraním lopty zo svojej obrany  vystrelili, ale lopta trafila K.Tisaja od neho sa odrazila a preskočila domáceho gólmana 0:2. V druhom polčase začali domáci s miernym tlakom, v snahe zvrátiť výsledok. Hostia naďalej hrozili nebezpečnými protiútokmi a keďže pri samostatných akciách Tisaja, Gebrlína či Valach, ktorí využité šance nevyužili stav stretnutia sa už nemenil. Hostia si tri body odnášajú zaslúžene.

19.kolo 27.4.2014 o 16,30 hod.

Poruba – Hradec 3:2 (1:1) Góly: 22. Martin Čavojský, 73. E.Kozák, 78. Oboňa – 18. Mokrý, 62. Pekár; ŽK: 36. Svitok, 77. Šnirc, 82. Krško (Hrad.)

Rozhodca: Mikši Patrik; 120 divákov

Poruba – L.Rusnok -  Ma.Čavojský, Lacko, Valach, Oboňa, N.Rusnok (74.Galač), E.Kozák, Ábel, F.Čavojský (61. Gebrlín), Gaman, K.Tisaj

Hradec – Valko – Novotný, Šnirc, Svitok, Letavaj, Krško, Dohnálek, Kaniansky, Briatka, Mokrý, Pekár

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas. Vedenia sa ujali hostia gólom v 18. min Mokrým 0:1.O štyri minúty domáci zahrávali priamy kop asi z 30 m, autorom ktorého bol Martin Čavojský, ktorý trafil presne pod žrď a bolo 1:1. Takto sa skončil aj prvý polčas, v ktorom domáci zahodili množstvo šancí. Do druhého dejstva nastúpili domáci s odhodlaním stiahnuť víťazstvo na svoju stranu. Ale boli to opäť hostia, ktorí z ojedinelého útoku strelili druhý gól, bežala 62. min Pekár 1:2. Domáci po tomto góle ešte viac ožili a väčšou túžbou po víťazstve strelili  v rozpätí piatich minút dva utešené góly. Autorom boli v 73. min E.Kozák bola to repríza prvého gólu v prvom polčase ( z 30 m pod žrď) 2:2 a v 78. min peknou hlavičkou Oboňa po centri Martina Čavojského 3:2, ktorému sa tento zápas vydaril a podal jeden z najlepších výkonov sezóny. Domáci zaknihovali už piate víťazstvo v rade a v tabuľke podskočili na šiestu priečku. o 16,30 hod.

20.kolo 4.5.2014 o 16,30 hod.

Bojnice - Poruba 1:1 (1:1) Góly: 22. Uhliar - 4. Ábel; ŽK: Ábel, N.Rusnok, Oboňa, Gaman (Por.); ČK: Ondráš (Boj.)

Rozhodca: Sliepka Jozef ml.; 100 divákov

Bojnice: Dolog - Tadiaľ, Kušnír, Krajčík, Zemanovič, Medvec, Benko, Ondráš, Rybár, Uhliar, Grešner

Poruba: L.Rusnok - Ma.Čavojský (76. Galač), Lacko, Valach, Oboňa, N.Rusnok (46.Gebrlín), E.Kozák, F.Čavojský (75. Priehoda), Gaman, K.Tisaj

21.kolo 11.5.2014 o 16,30 hod.

Poruba – Liešťany 6:1 (1:0) Góly: 6. N.Rusnok, 63., 90. K.Tisaj, 70. E.Kozák, 75. Ábel, 88. L.Rusnok - 57. Strogončík; ŽK: 30. Gaman (Por.) - 19. Bielik (Lie); ČK: 87. Oboňa (po 2x ŽK) (Por) - 28. D.Lomnický (po 2x ŽK), 88. Petrišák (Lie)

Rozhodca: Janus Róbert; 100 divákov

Poruba: L.Rusnok - Ma.Čavojský, Lacko, Valach, Oboňa, N.Rusnok (80. Galač), E.Kozák, Ábel, gebrlín (58. F.Čavojský), Gaman, K.Tisaj

Liešťany: Petrišák - Bielik, Aedláček, Tkáč, Mišovic, P.Lomnický (69. V.Sedláček), J.Javorček, Drozd (46. Mäsiarik), D.Lomnický, Kocúr (88. Kotula), Duchoň (46. Strogončík)

V Porube sa za stáleho dažďa hral svižný futbal. Skóre otvorili domáci v 6. min.po peknej akcii na konci ktorej bol N.Rusnok  1:0. V tomto polčase boli hostia vyrovnaným súperom domácich. Po zmene strán sa gólu dočkali aj hostia, ktorí v 57. min z pokutového kopu vyrovnali na 1:1. Tento gól domácich prebudil, pridali na obrátkach a v 63. Min sa opäť ujali vedenia 2:1, gól strelil K.Tisaj. Od tejto chvíle mali domáci hru pevne v rukách, čo vyjadrili aj gólmi. Postupne sa presadili v 70. min E.Kozák 3:1, 75. min Ábel 4:1, 88. min L.Rusnok z pokutového kopu 5:1 a skóre zavŕšil v 90. min druhým gólom K. Tisaj 6:1. Poruba si týmto víťazstvom predĺžila sedem zápasovú šnúru bez prehry.

22. kolo 18.5.2014:  Valaská Belá – Poruba 1:0 Gól: Luchava Tomáš

23. kolo 25.5.2014: Poruba – Kľačno 3:1 Góly: E.Kozák, N.Rusnok, vlastný - A.Hanus z 11-ky, ŽK: N.Rusnok, K.Tisaj, E.Kozák - P.Hanus, F.Greschner, M.Greschner

24. kolo 1.6.2014: Čavoj – Poruba 1:4 Góly: M.Čičmanec - L. Rusnok, N.Rusnok, E.Kozák, K.Tisaj, ŽK: R.Čičmanec

25.kolo 8.6.2015: Poruba – Nit.Sučany 3:1 Góly: K.Tisaj, P.Ábel, M.Gaman - B.Vácha ŽK: P.Čertek, J.Halaška, B.Vácha, M.Miklaš

26.kolo 14.6.2014: Nováky – Poruba 1:3 Góly: P.Oršula - K.Tisaj, F.Galač, F.Čavojský ŽK: Sedlák, M.Lacko, Divičin, P.Oršula - L.Rusnok, F.Čavojský